Výměna autoskla

Výměna autoskla

Čelní sklo vašeho vozu je jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků každého vozu.  Mluvíme zde nejen o čelním skle, ale také ostatních sklech tvořících prosklení kabiny vozu. Pokud jste zaznamenali na vašem skle i sebemenší prasklinu, vyhledejte pomoc odborného servisu na autoskla. Pokud zde pomine velké riziko pro posádku takto poškozeného vozu,  je prasklina větší než 2 centimetry právně postihnutelná. V praxi vám pak hrozí odebrání až pěti bodů a pokuta do výše 10 tisíc korun. výše uvedené neplatí jen pro osobní vozy, ale také pro vozy užitkové, nákladní či vozy pro osobní hromadnou přepravu.

Jak probíhá výměna autoskla?

Pokud navštívíte odborníky s praxí, budete těchto šest bodů výměny autoskla jen sledovat. Vždy se však ale vyplatí pro případnou kontrolu tyto kroky postupu znát.

  1. Techniky před zahájením prací na výměně skla zakryje okolí ochrannými pomůckami. Následně odmontuje všechny součásti vozu, které by mohli následné práci překážet.
  2. Sklo se pak pomocí vyřezávací struny "vyřízne". Technik zde musí postupovat velmi opatrně.
  3. Následně je nutné odstranit zbytky lepidla. V případě potřeby se také provádí ošetření povrchu.
  4. Povrch v místě styku skla s karoserií se pak musí důkladně odmastit. Plocha, kam se nanáší lepidlo musí být důkladně čistá. Lepidlo se používá zásadně kvalitní.
  5. Sklo se nanáší pomocí přísavek. Začíná se od spodní hrany a postupuje se k hraně horní. Velmi důležité je při nanášení dodržet tejnou vzdálenost sklad od bočních sloupků.
  6. V závěru práce je potřeba vše důkladně zkontrolovat.

 Spolehněte se na profesionály s referencemi

Jak jsme v úvodu článku zmínili, sklo je velmi důležitý element bezpečnosti posádky vozu.  Případnou výměnu čelního skla proto svěřte profesionálům. Sledujte nejen reference firmy, ale také kvalitu používaných náhradních dílů.  Mluvíme zde o autosklech, ale také o chemii, která je pro výměnu nezbytná.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner