Tanner Foust


Vystudoval universitu v Coloradu v oboru biologie.

Biologii se ale nevěnuje a stává se z něj profesionální automobilový závodník, senzační řidič a televizní host. Soutěží v rally závodech, driftech, závodech na ledě a časových útocích s možností více umístění na pódiu a národním mistrovství.

Tanner se stal skvělým jezdcem i ve filmovém průmyslu. Zastoupil totiž post řidiče a kaskadéra za volantem ve filmech, jako Rychle a zběsile: Tokyo Drift, Iron Man 2, a The Dukes of Hazzard. Hostil i několik motoristicky zaměřených show, včetně SPEED Channel supercars Exposed, SPEED Channel Redline TV a ESPN Import Tuner.

V roce 2007 a 2008 se stal šampiónem Formule D. A je první jezdec v historii formule D, který vyhrál back-to-back sérii šampionátů. Dál se zúčastnil soutěží X Games XIII, kde získal zlato v rallye závodech. V roce 2008 se ucházel o post moderátora v britské verzi motoristické show Top Gear na NBC. Natočil jeden díl, který se ale nikdy nevysílal.

V roce 2009 se zúčastnil Rally America.

V roce 2010 na X Games XVI dostal opět zlato v rally závodech. K výhře mu pomohl Ford Fiesta od týmu Rockstar Energy, v kterém momentálně účinkuje jako jednička. Na History Channel se chystala americká verze Top Gear a Tanner se tím stal prvním moderátorem, který byl v úvahu, vzhledem k jeho historii s Top Gear UK. Vysílání americké verze, bylo spuštěno koncem roku 2010. Vysílání se úspěšně ujalo.

V roce 2011, se jako jediný Američan zúčastňuje evropského šampionátu v rally crossu a pokračuje jako jeden z hlavního tria moderátorů Top Gear US.

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner