Půjčka na auto bez potíží

Půjčka na auto bez potíží

Bez auta se dnes obejde jenom málokdo. Z jakého důvodu? Jelikož ho potřebujeme na cesty do práce, na cesty s rodinou, stejně jako třeba k podnikání. Koupit si ho za hotové může být pro mnoho lidí nedostupnou možností, a tak se řada lidí uchyluje k půjčkám. Ty dnes seženeme v podstatě bez potíží. Jak na to? A jak mohou dané půjčky konkrétně vypadat? Podívejte se společně s námi na hlavní možnosti.

Základem jsou účelové půjčky

Ty jsou na trhu poměrně oblíbené, jelikož pokud se k nim něco váže, je to především vyšší schvalovatelnost, stejně jako nižší úroková sazba. Jsme sice omezeni účelem použití, ale pokud je to právě rychlá půjčka na auto, je více než jasné, co si za ni koupíme. V takovém případě se určitě vyplatí více, než jakýkoliv neúčelový úvěr. Velkou výhodou je, že si za ni můžeme koupit v podstatě libovolný automobil. Je na nás, jakou cestou se vydáme. Můžeme si koupit:

  • Auto nové, nebo ojeté
  • Auto za doslova libovolnou cenu
  • Auto jakékoliv značky i typu

Výhodou může být i to, že se setkáme s celkovou jednoduchostí vyřízení, stejně jako s nulovou akontací. Požádat si můžeme například i z pohodlí domova, s jistotou, že peníze nemusí jít nutně ani přes nás, ale přímo přes prodejce. K němu přijdeme, a odtud odjíždíme s podepsanou smlouvou, a s novým vozem. Vše navíc s jistotou, že za pár minut je vše vyřízeno.

Zvolit lze i půjčky neúčelové

Kromě výše uvedených půjček lze zvolit i takové úvěry, které jsou neúčelové. Jedná se o klasické spotřebitelské půjčky, které získáme v hotovosti a můžeme s nimi naložit tak, jak jenom uznáme za vhodné. Hitem jsou určitě nebankovní půjčky ihned, které nabídnou jistotu rychlého vyřízení, stejně jako benevolentní podmínky získání. Výhodou této cesty je to, že můžeme zjistit, kolik konkrétně nám bude schváleno a o dané peníze si požádat. Jakmile je budeme mít jako žadatelé na účtu, je možné ji vzít a za danou sumu následně vybírat požadovaný automobil.

Též nejsme nijak omezováni ani v tom, jaký konkrétně si koupíme. Některé účelové půjčky udávají například to, že to musí nýt nutně auto osobní. U těch neúčelových si tedy můžeme hravě koupit třeba i:

  • Užitkový automobil
  • Dodávku
  • Motocykl nebo čtyřkolku

Pozor na leasingy

V oblasti automobilových půjček často dominují také leasingy. Na ty je dobré dát pozor, a to ze dvou hlavních důvodů. Primárně proto, že jsou často určené spíše firmám, a běžný smrtelník na ně nemá šanci dosáhnout. Druhou nevýhodou může být vlastnictví daného vozu. Auto stále patří leasingové společnosti a majetkem konkrétní firmy se stane až ve chvíli, kdy je zaplacena poslední splátka. A tím souvisí třeba i to, že například technický průkaz je uložený na centrále finanční společnosti a samotný majitel vozu ho zkrátka a jednoduše nemá k dispozici. Na celý postup se dá pohlížet jako na dlouhodobý pronájem, s následným převedením vozu do vlastnictví konkrétní firmy.

Půjčka na auto, která vás bude bavit

Půjčka na auto, která vás bude bavit

Auto i jako zástava

Zapomínat nesmíme ani na poslední možnost, která se nabízí. Je velmi podobná leasingu, jelikož majitelem vozu je do splacení samotná nebankovní společnost. A to proto, žen dané auto v podstatě slouží jako zástava. Na druhou stranu je zde výhoda toho, že lze získat mnohem větší sumu, než nabízí třeba půjčky bez příjmů, které jsou zcela neúčelové. Na druhou stranu ale dodejme, že může stačit jenom několik opožděných splátek a na auto již následně nemáme jakýkoliv nárok a společnost si ho může jednoduše vzít. I to je třeba zvážit, kdy nad úvěrem uvažujeme, a chceme získat co možná nejvyšší sumu, která se aktuálně na našem trhu vůbec nabízí. Mnohdy mlže v tomto případě potěšit také nižší úroková sazby, která je právě u ručených půjček poměrně známým standardem.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner