Opravy, servis a kontroly, to je motoristův denní chleba.

Opravy, servis a kontroly, to je motoristův denní chleba.

Co všechno musí motorista podstoupit každý rok, aby udržel svého čtyřkolého mazlíčka v kondici a učinil zadost české legislativě? To je námět dnešního článku. Není toho málo, ale přehled se jistě vyplatí.

Technická prohlídka silničního vozidla.

Jedná se o zákonem vyžadovanou prohlídku  vozidel. Kontroluje se technický stav vozidla a je nutná po všechny vozidla opatřená registrační značkou. Technickou kontrolu si necháte provést na stanici technické kontroly. U osobních vozidel je nutné podstoupit kontrolu technického stavu vozidla každé dva roky . V případě nového vozu se dostavíte ke kontrole až za čtyři roky.

Měření emisí

Měření emisí u vozidel se provádí většinou souběžně s kontrolou technické stavu vozidla.

Pravidelná  kontrola technického stavu po zimě

Součástí této pravidelné  kontroly je například kontrola stavu akumulátoru. Dále se také kontrolují stěrače, jestli nejsou poškozené mrazem a také stav pneumatik. Často se kontroluje také podvozek, jestli na něm zima nenechala svůj "otisk", dále také stav provozních kapalin včetně klimatizace.

Na pravidelnou kontrolu můžete do autorizovaného autoservisu, nebo také do nejbližšího neautorizovaného autoservisu. V Praze můžete navštívit například autoservis Praha od společnosti Auto LM group.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner