Opel Astra, evropské Auto roku 2016, odborníci jenom chválí

Opel Astra, evropské Auto roku 2016, odborníci jenom chválí

Vůz Opel Astra se stal evropským Autem roku 2016. Už na jaře letošního roku o tom rozhodli motorističtí novináři. I když se do finálové sedmičky, o které se rozhodovalo, dostala i Škoda Superb, nakonec s přehledem zvítězil právě model Opel Astra. Za sebou nechal na druhém místě Volvo XC 90 a na třetí příčce Mazdu MX-5. Jeho vítězství bylo zasloužené.

Porazil Audi i BMW

V poli poražených potom zůstaly například vozy Jaguar XE, Audi A4, BMW řady 7. Nyní je na trhu už jedenáctá verze vozu Opel Astra, tedy pokud do výčtu zahrneme i předchůdce Opel s názvem Kadett. I když podle názoru tvůrců toho z Kadetta Astra zrovna moc nepobrala. Nová verze Astry se na českém trhu objevila v dubnu letošního roku, v zahraničí byla v prodeji už loni v říjnu.

Opel Astra

Opel Astra

S jakými typy vozů Opel Astra se můžete setkat, pokud jde o obsah motoru?

  • 1.4
  • 1.0 Turbo
  • 1.4 Turbo
  • 1.6 Turbo

Výborný podvozek i nižší hmotnost

Odborníci na voze Opel Astra hodnotí hlavně výborný podvozek, který velmi dobře tlumí nerovnosti.  Automobiloví nadšenci tento vůz bez nadsázky označují za nejlepší tříválec na trhu. Podle tvrzení výrobců se ale zájemci o Opel Astra určitě nemohou těšit na pohon na všechna čtyři kola, protože o něj není v nižší střední třídě vozů takový zájem.  Co ale uživatelé zcela určitě ocení je velký zavazadlový prostor u sportovní varianty Opel Astra Sport Tourer, který může být 540 až 1630 litrů. Pohodlí zajistí ergonomická sedadla. Pozitivní je i snížení hmotnosti vozu až o 190 kg proti předcházejícímu modelu. Spotřeba uváděná výrobcem je 5,4 litry na 100 km, ovšem to je samozřejmě pouze v ideálním případě. Pokud máte o Astru zájem, podívejte se na 123auta.cz.

Přečtěte si také: Ford přinese verzi ST-Line. Komu je určena?, Ford F-150 Raptor bude i v Evropě – ale modifikovaný

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner