Německá kvalita nebo česká tradice

Německá kvalita nebo česká tradice

Pokud budeme hledat typické manažerské vozidlo v našich končinách a ostatně také ve většině Evropy, dostaneme se velmi záhy ke značce Volkswagen a jejímu modelu Passat. Velmi zdatně mu několik posledních let konkuruje další koncernové vozidlo, nám velmi dobře známé a to Škoda Octavia. V dnešním článku oba vozy postavíme proti sobě a pokusíme se najít vítěze. Nebude to souboj jednoduchý, oba vozy jsou kvalitní a o tomto faktu značí desetitisíce prodaných kusů. Vítěz může být však jeden. Pojďme na to. Oba tyto vozy můžete koupit u firmy Auto Podbabská, která je i sponzorem našeho testu.

Volkswagen Passat

Již sedmá generace tohoto oblíbeného vozu neztratila nic na své atraktivitě.  Mnoho majitelů volí variantu Kombi, která tak ideálně kombinuje přednosti skvělého manažerského vozu s vlastnostmi velkoobjemového rodinného "tahouna".

Designem se stále drží Passat čistých ergonomických tvarů, které nijak nevybočují z řady. Ostatně cokoliv jiného by v tomto případě jistě bylo více na škodu. Tento vůz je oblíben hlavně mezi muži právě pro svou konzervativnost. Výrazného zlepšení doznalo naproti tomu odhlučnění kabiny, které je nyní dovedeno téměř k dokonalosti.  Těchto vylepšení bylo dosaženo zejména díky přidání tlumících hmot mezi podvozek a kokpit a přidání ochranné fólie na čelní sklo. Za příplatek je možné umístění těchto fólii také na boční okénka. V praxi se toto "vylepšení " projeví dokonalou bezhlučností až do rychlosti 160 km/hod.

Pokud se začneme bavit o motorizaci, je nutno podotknout že Passat nepatří svými  motory mezi špičku v této třídě.   Stále jim však v oblasti dynamiky a ekonomičnosti není mnoho co vytknout. Vybírat můžete mezi verzemi s náhonem všech čtyř kol nebo klasicky s náhonem jen na přední nápravu.

Interiér je stále střídmý a elegantní, tak jak jej máme u vozů této značky rádi.

Škody Octavia Combi

Pojďme nyní ze sousedního Německa zpět do naší "kotliny". Vozidlo Škoda Octavia není potřeba představovat, spolu s modelem Fabia patří mezi nejvíce zastoupené dopravní prostředky na našich komunikacích.

Nová Škoda Octavia ve svém provedení Kombi proti předchozím verzi opět o kus dospěla. Může se pochlubit proti svým konkurentům ve stejné třídě vetší prostorností, dynamikou, úsporností ale jistě vyšší cenou. Nabízí  také mnohem širší množství jednotlivých variant.

Při výčtu  konkrétních zlepšení, kterými se Octavia pyšní je potřeba jmenovat například odstranění neduhu starších verzí a to šířky interiéru. Nižší hmotnost a dobře slazené řízení se  projevilo na velmi dobrých jízdních vlastnostech.

V interiéru nalezneme kvalitní měkčené plasty a moderně řešenou přístrojovou desku. Odhlučnění kabiny je také na vysoké úrovni.

Široká nabídka vozů v Auto Podbabská

Oba vozy jsou skvělé, nezapře se v nich typická německá preciznost a volit budete mezi vyšší kvalitou a s tím spojenou cenou u Passatu a tradicí domácí značky Škoda. Pokud bychom měli volit v redakci, nejspíše bychom se přiklonili k "naší" Škodovce. Nejen proto, že jsem se ní měli možnost jezdit a v její verzi RS vypadá opravdu skvěle. Ať se rozhodnete tak či tak, oba vozy si můžete prohlédnout v autosalónu Auto Podbabská. Prodej vozů Škoda a Volkswagen doplněný o prvotřídní autorizovaný servis jsou zárukou mnoha spokojeně najetých kilometrů.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner