Nejvyšší čas na nápravu škod – hlavně tedy opravu laku

Nejvyšší čas na nápravu škod – hlavně tedy opravu laku

Zima je definitivně za námi a nám nezbývá, než napravit škody, které způsobila. No zima… Lépe řešena ta hnusná břečka, co vznikne po posypání solí. To je teprve to správné peklo pro každého řidiče. Jestli jste stejní jako já, cítili jste na vlastní kůži, jak vám sůl rozežírá vašeho miláčka dorezava. Co je horší, rez si nevybírá. Jestli je auto staré nebo nové, dokáže se dostat pod kůži každému. Tady jsou tipy, kde ji hledat, pokud totiž zaspíte, může být na opravu laku pozdě.

Ach ty zadní dveře…

Pánové pozor, něco tak neškodného jako zadní (páté, či třetí) dveře, jsou pěkně zákeřné. Nejenže nepatří mezi to nejlevnější na autě, ale rády rezaví. Dvě oblíbená místa jsou:

* Kolem SPZ. Teda hlavně, když se vám poštěstí a zlehka se uvolní. Pak se můžete těšit na krásný rezavý start.

* Z vnější strany dveří, v místě kde se dveře dotýkají zadní části vozu. Jak tím každý den po nákupu bouchnete, dveře si to asi zapamatují, Malá neškodná ranka na laku může způsobit pekelný problém, který se začne šířit, takže bacha na to.

Máte hagusy? Bacha na ně!

Je to hezké a autu to dodává šmrnc, hlavně když jsou hliníkové. O to hůř. V místě spoje se totiž stává, že auto začíná rezavět. Tento prostor není z nejideálnějších už jen proto, že pokud tu krásu z auta nepůjde sundat, nemůžete si být jistí, že jste se zbavili všeho. Pak jen stačí počkat do další zimy a zábava může začít.

Svépomocí nebo lakovna?

Objektivně nejde říct, co je lepší a výhodnější. Spíš se podívejte na své auta a sami si řekněte, jak to cítíte. Novější typy je lepší přenechat do péče profesionálům. Jednak protože o tom víc asi víc než vy a jednak proto, že speciální odstíny nových laků se pěkně blbě míchají. Je rozdíl namíchat barvu na starého červeného favorita a nejnovější mercedes. Profesionál nejenže namíchá správnou barvu, ale najde i všechny rezavé nedostatky, kterých byste si vy ani nevšimli. Že nevíte, kde najdete profesionály? Internet je všemocný, stačí zadat autolakovna Praha, Brno, Ostrava, prostě jakékoli místo, které zrovna potřebujete, a vyskočí na vás nejméně 40 tisíc odkazů. Takže hodně štěstí a šťastnou ruku při výběru.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner