Multikára včera dnes a zítra

Multikára včera dnes a zítra

V našem světě zůstalo jen velmi málo věcí, které vystoupily ze své slavné minulosti a ponechali si svou vysokou užitnou hodnotu až do dnešních dní. Pokud se budeme bavit o automobilech a strojích, dá se říci, že byly navrženy nadčasově a jejich promyšlený vzhled a funkcionalita nebyly překonány. Mezi tyto vzácné "jedince" patří i vozidla Multicar, u nás známé především jako Multikáry.

Pohled do historie

Ač tomu název neodpovídá, Multicar byl a je produktem Německé republiky. Dnešní produkce probíhá v Walterhausenu pod taktovkou firmy Hako. Historie této značky se datuje až do roku 1920, kdy se v továrně vyráběli zemědělské stroje a přívěsy. Po skočení druhé světové války, konkrétně v roce 1946 byla produkce obnovena a pokračovala až do privatizace v roce 1991. Prvním modelem, který byl účelově podobný dnešním multikárám byl typ M21 a bylo jich vyrobeno celkem 14 tisíc kusů. Typ M22 s uzavřenou jednomístnou kabinou řidiče byl vyroben v sérii překračující 40 tisíc. Naprostým trhákem byl však typ Multicar M25. Bez nadsázky můžeme říci, že právě tato verze "Multikáry" udělala značce toto skvělé jméno. Do roku 1993 bylo vyrobeno celkem 100 tisíc kusů a velká většina jich byla exportována do zahraničí. Výrobní série pokračuje samozřejmě dále.

Všestranný pomocník Multicar M25

Veškeré modely Multicar našli opravdu široké využití. Jsou  nepostradatelné především v komunálních službách, v zahradnictví a v zemědělství.  Díky jejich kompaktním rozměrům a kvalitnímu výkonu nosiče jsou nezastupitelným pomocníkem v mnoha firmách.

Pokud by jste rádi do svého pracovního "autoparku" rádi zařadili také nestárnoucí  typ M25, hledejte v nabídce firmy MINAM servis a.s.  Jednoletá záruka, vozidlo po kompletní prohlídce a opravě, nová kabina a korba - to jsou benefity které můžete čekat. Náhradní díly pro Multicar M25 naleznete rychle dostupné v eshopu. Tak na co ještě čekáte?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner