Michelin a jeho novinky v SUV a off-road segmentu

Michelin a jeho novinky v SUV a off-road segmentu

Francouzskou značku Michelin,  patřící již mnoho desetiletí mezi přední světový výrobce pneumatik nejvyšší kvality, není třeba představovat. Již od roku 1988 je maskot firmy, "panáček" Bibendum synonymem pro kvalitní pneu všech rozměrů a typů. Roční produkce okolo 190 milionů pneumatik je vyráběna dnes již pod 12 koncernovými značkami . Patří mezi ně například BF Goodrich, Kormoran nebo Kleber. I tento rok přináší koncern mnoho novinek, mezi kterými figurují pneumatiky pro off-road a SUV.

Dnešní článek vám představí tři novinky pro rok 2015 právě od koncernových značek firmy Michelin.

Kormoran SUV Summer

Pokud se svým SUV využíváte spíše bezpečí asfaltových cest a hledáte pro letní sezónu nové pneu, šáhněte právě po KORMORAN SUV Summer.  Tato pneumatiky pochází z vývojového střediska v americe a Michelin se natají informacemi, že na vývoji novinek pracuje více než 4000 vědeckých pracovníků.

Od pneumatiky  čekejte symetrický dezén a dominantní 4 obvodové drážky. Ty neslouží k ničemu jinému než odvádění vody z běhounu. Testy potvrdili také velmi dobré brzdné vlastnosti na suchu a mokru.Díky zaměření na asfaltové silnice bude nabídnuta také pro vyšší rychlostní kategorie H, V a W.

Výrobci pneumatik pro SUV vozy se potýkají s vyšší váhou vozidel.  Kormoran si zde s vysokou náročností poradil velmi dobře. Nová nylonová konstrukce patky, zesílená bočnice a dvojitý ocelový ochranný pás přináší řidičům vysokou bezpečnost a dlouhou životnost

BF GoodrichAllTerain T/A KO2

Druhá dnes představena pneumatika je z produkce další koncernové značky a to  BF Goodrich.  Výrobce se netají, že novinka je nejlepší doposud vyrobenou pneumatikou z produkce značky.

BF GoodrichAllTerain T/A KO2 atakuje přední pozice prodejnosti především díky:

  • vysoké odolnosti
  • dlouhé životnosti

20% vyšší odolnost bočnic

Použití tužší pryže, zesíleným ramenům a zdokonalené geometrii se může pochlubit  BF GoodrichAllTerain T/A KO2 o 20% odolnějšími bočnicemi než jeho předchůdce.

Dvojnásobná životnost na šotolině a o 15% vyšší životnost na běžné komunikaci

Klíčem k vyšší životnosti proti předchozímu typu bylo lepší rozložení hmotnosti na pneumatiku. Výrobce se také velmi dobře vypořádal s problémem zachycování kamenů do dezénu.

Čekejte také o 10% lepší trakci v blátě a 19% vyšší záběr na sněhu.

Kleber Dynaxer HP3 SUV

Výrobce Kleber míří svými produkty spíše do segmentu cenově výhodných pneumatik. Taková je i jeho letošní novinka KleberDynaxer HP3 SUV, která byla představena také v provedení pro SUV vozy.

pneumatiky pro vozy SUV a 4x4

Díky svému budgetovému zaměření jsou tyto pneumatiky určeny spíše pro méně výkonné SUV a především pro jízdu na asfaltu. I tak jsou však nositelem koncernové kvality, která se projevuje zejména velmi dobrými jízdními vlastnostmi na mokré komunikaci a dlouhou životností. Motoristé ocení také velmi nízkou hladinu hlučnosti a stabilitu.

Všechny tři novinky koncernu Michelin prokazují opět vysoký stupeň kvality a potvrzuje, že pneumatiky této tradiční značky patří mezi světovou špičku.

Zdroj: pneumatiky.cz

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner