Mazda 6 Wagon – sexy kombík z Japonska po faceliftu

Mazda 6 Wagon – sexy kombík z Japonska po faceliftu

Linie Mazdy 6 jsou velmi agresivní

Linie Mazdy 6 jsou velmi agresivní

Třetí generace Mazdy 6 je u nás v prodeji již od roku 2013 a přesto můžeme stále říct, že patří mezi vozy za kterými se každý rád otočí. Její atraktivní vzhled spolu s výraznou "žraločí" přídí patří jistě mezi hlavni taháky modelu. Rok 2015 přinesl modernizaci, která již tak skvělé vlastnosti podpořila. Mluvíme zde o hlavně o vynikajícím podvozku a luxusně zpracovaném interiéru. Nově je zde také možnost pohonu všech kol spolu s naftovým motorem.

Facelift Mazdě jen prospěl

Po zasednutí do kokpitu vás od minulé verze potěší jistě posun k lepšímu. Mazda se tak provedením přístrojové desky a dalšími detaily přiblížila k pověstné kvalitě německých vozů. Jistě oceníte opravdu hodně měkčené plasty a nově také kůži ve střední části palubní desky. Nové LED světlomety, které získáte od verze Attraction si prostě zamilujete.

Abychom jen nechválili, je zde několik drobností, které stojí za zmínku. Při vyšších rychlostech(nad 160 km/hod) se začne objevovat vyšší míra aerodynamického hluku pronikajícího do interiéru. U testovaného vozu také trochu vrzali "vnitřnosti" palubní desky, když jsme přejížděli přes nerovnosti.

Kabina a kufr

Jak už jsme výše zmínili, Mazda se zde zase o kousek přiblížila kvalitě vozů BMW. Jistě oceníte také velký prostor v loktech, který je zde opravdu jak řidič tak spolujezdec proti konkurenci pocítí. Nebude chybět také spousta elektronických systémů - hlídání mrtvého úhlu stejně jako systém hlídající zadní polosféru vozu při couvání oceníte. Kabina je pohodlná a prostorná, pohodlně se za sebou usadí i dva vyšší dospělí. V kufru najdete prostor pro 522 litrů převáženého nákladu.

Kokpit Mazdy je opravdu dokonalý

Kokpit Mazdy je opravdu dokonalý

Motory osloví spotřebou i dynamikou

Mazda vyrábí ekonomické a živé motory, aniž by se nechala strhnout trendem zmenšování jejich objemu. Lví podíl na tom má jistě systém i-stop, který je montován do všech verzí. Systém i-stop se stará o vypnutí motoru po zastavení. Funguje také systém i-eloop, jenž mění kinetickou energii na elektřinu, která se ukládá do akumulátorů.

Zaujala vás nová Mazda 6? Nechte si předvést všechny klady tohoto vozu a objednejte si zkušební jízdu. Auto Jeremiášova v Praze nabízí jednak nové vozy, tak široký výběr skladových vozů. Přivítá vás ochotný a školený personál.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner