Máte doma auto veterána?

Máte doma auto veterána?

Ceny automobilových veteránů stoupají rok od roku nahoru a s cenou stoupá také jejich popularita. Společnou vlastností těchto krasavců je jejich nepřehlédnutelná atraktivita. Pokud ve své garáži, nebo stodole schováváte nějakého automobilového stařečka, jeho hodnota může být opravdu vysoká. Neradujte se však předčasně. Cena veterána je přímo úměrná jeho stavu a je možné, že bude potřebovat pořádnou údržbu. Nevěšte hlavu, v tuzemsku nalezte kvalitní firmy, které se specializují na renovaci veteránů.

Auto veteráni na prodej

"Cenu auto veterána ovlivňuje několik vlastností. Asi nejzásadnějším faktorem  bude samotná poptávka po tomto typu vozu. Vyšší bude po vozech, které byly vyrobeny v omezených sériích, než po veteránech svého času vyráběných v tisícových sériích," říká majitel firmy renovace autoveteránů Brno.

Dobrým příkladem může být oblíbený domácí veterán Škoda Felicia. Originál v dobrém stavu je možné dnes prodat za sto tisíc, pokud budete mít štěstí, může to být až dvojnásobek.

Autoveterán Škoda Felicia

Autoveterán Škoda Felicia

Odborníci se také neshodují na samotné klasifikaci, kdy auto je veteránem a kdy už není. Ortodoxní "veteránisti" berou jako milník světovou válku. Určitým kompromisem však může být názor, že veterán je vůz vyrobený před rokem 1970.

O ceně samozřejmě rozhoduje také technický stav. Automobil musí být plně pojízdný s funkčními světly, brzdami a řízením. Nepochodí také, pokud veterán nemá původní motor  či světla ve světlometech. Důležité jsou také při prodeji dokumenty. Technický průkaz veterána má svá předepsaná specifika.

Renovace auto veteránů

Patříte-li mezi hrdé vlastníky těchto krasavců a toužíte po jeho renovaci za účelem zpeněžení, před samotnou opravu se jistě poraďte s odborníky. Oprava veterána může  být velmi nákladná a cena prodejen nemusí nakonec pokrýt ani její náklady. Autodílna Kočer v Brně patří mezi spolehlivé servisy, které nejen zajistí celkovou či částečnou renovaci veteránů, ale také dokáže poradit. Kromě renovace veteránů poskytují také autoservis v Brně.

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner