Lotus Elise 2011

Lotus Elise 2011

Lotus Elise 2011
Chcete se zavázat k udržitelnému živobytí a dělat něco pro životní prostředí? Řešení je jednoduché. Musíte si koupit Lotus Elise.

Lotus tvrdí, že „nový Elise poskytuje největší výkon na gram CO2, oproti jakémukoli sportovnímu autu na světě“. A jde to dále. Mohl by to být nejekologičtější automobil ve Velké Británii, který je na prodej.

Nový Elise vydává jen 149g/km CO2. To je o něco více než vydává Prius nebo Polo BlueMotion, pravda, ale jsou postaveny v Británii? Ne, Elise je.

Motor 1.8 litru zůstává nejvýkonnějším, nově však přibil 1.6 litrový čtyřválec, který vyprodukuje 134 koní. Původně pochází z Toyoty a je postavený ve Walesu. Dostane tedy všechny chytré systémy na úsporu paliva, včetně variabilního zdvihu a časování ventilů (systém VVTL).

Stručně řečeno, nový motor je dobrá věc. Není šílený a extra rychlý, dostat se z 0 na 100 mu trvá celých šest sekund a nejvyšší rychlost je 204 km/h. Maximální výkon přijde u 6.800 ot./min, a i když tento motor není velký, je s ním potěšující jízda při 4.500 ot./min. Plno řidičů touží po extra tempu jako u Elises SC a R, ale popravdě řečeno, je tu toho dost pro všechny.

Hlavní inženýr Lotusu, Matt Becker, připouští, že strávil měsíc zkoušením tisíce různých způsobů řízení a nastavení podvozku. Nakonec se ale rozhodl zůstat u standartního nastavení, protože „je to dobré tak, jak to dostanete. Tak proč to měnit.“

Převodovku dostane nově šesti rychlostní, která není zas tak dobrá, je totiž zaměřená spíše na relaxaci na dálnici a ekonomickou jízdu. Je to taková příjemná eko-novinka.

Vsaďte na ostrý face-lift a partu moderních technologií na palubě (tempomat a LED potkávací světla). Eko-novinka, okolo které chodí i myš na poli po špičkách, je zodpovědnou volbou pro moderního motoristu.

Pořiďte si jeden, udělejte to pro děti.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner