Kvalitní a prověřený autoservis v Praze

Kvalitní a prověřený autoservis v Praze

Víme, že je teprve září a nechceme vás strašit se zimou. Snad uplyne ještě mnoho dní, než nám zase ukáže svou tvář, ale každý motorista by měl být na zimu dokonale připraven, a co je nejdůležitější dokonale by měl být připraven hlavně jeho čtyřkolový miláček a nekončí to jen u přezutí pneumatik!

Důležitý je vždy pořádný autoservis

Používání zimních pneumatik ukládá zákon a pamatujte, že vhodné pneu vám ušetří mnoho starostí i komplikací na silnicích. Proto je také důležité kontrolovat na vašich zimních pneumatikách dostačující vzorek a ten musí být alespoň 4mm. Jinak vám jeho vzorek dostatečně nepřilne k vozovce v situacích, které jsou pro toto roční období typické, a zimní pneu vám bude celkem k ničemu. Do nových pneumatik se opravdu vyplatí investovat.

Další důležitou věcí před zimou je výměna vody v ostřikovačích. Letní směs se musí nahradit za zimní nemrznoucí a to nejlépe za směs do -20 °C, která by měla v našich podmínkách stačit. Pokud použijete směs do ostřikovačů určenou pro větší mrazy, nic se neděje, alespoň vás tužší zima nepřekvapí.

Nezapomínejte ani na výměnu chladící směsi, nebo její doplnění ve formě nemrznoucí chladící směsi. Zkontrolujte si také výbavu vašeho auta a přesvědčte se o tom, že obsahuje sněhové řetězy a startovací kabely. Sněhové řetězy jsou velkou pomocí v horských podmínkách a do některých oblastí bez nich nemůžete vjíždět. Opravdu poslouží k zlepšení jízdních vlastností automobilu na hustě zasněžené vozovce, nebo náledí. Při jejich používání však buďte opatrní a nikdy je nenasazujte tam, kde vozovka není dostatečně zasněžená, nebo kde je sníh rozbředlý, hrozí tím poškození pneumatik. Startovací kabely doporučujeme hlavně u starších dieselových aut, které špatně reagují na minusové teploty, a může se stát, že nenastartujete. Kabely pak pro vás mohou být jedinou záchranou při oživení vašeho zamrzlého miláčka.

Před zimou přenechejte váš automobil profesionálům, autoservis Praha vám vašeho miláčka nachystá nejen na zimu, ale budete se na ně moc spolehnout při jakémkoliv problému. Tým specialistů nabízí kompletní servis, pneuservis i nonstop odtahovou službu. S nimi vždy dobře dojedete do cíle!

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner