Král je mrtev, ať žije nový král. GoodYear UltraGrip 9

Král je mrtev, ať žije nový král. GoodYear UltraGrip 9

Pokud jste minulý rok sledovali testy zimních pneumatik, nemohlo Vám uniknout, že pomyslné prvenství patřilo pneumatikám Continental ContiWinterContact TS 850. Bylo jasné, že konkurenti Continentalu na sebe nenechají dlouho čekat a tak se i stalo.

GoodYear, jenž se řadí již dlouho mezi největší výrobce zimních pneumatik dlouho neváhal a na světě je další dítě v evoluci řady UltraGrip - GoodYear UltraGrip 9. Jak je již z názvu patrné, tato pneumatiky navazuje na předchozí úspěšné řady GoodYear UltraGrip 7 a GoodYear UltraGrip 8.

Úkol pro inženýry a konstruktéry byl jasný.Vylepšit vlastnosti, ve kterých je v minulých testech poráželi jejich konkurenti. Mluvíme zde hlavně vylepšení jízdních vlastností na ledu a mokru a snížení ekonomických nákladů provozu včetně zvýšení životnosti pneumatiky.

Dezén a kvalitní směs jsou předpokladem úspěchu

GoodYear si velmi dobře uvědomuje, že kvalitní pneumatiky vyžadují kvalitní směs.  Směs pro pneumatiky GoodYear UltraGrip 9 byla vylepšena o kombinaci rostlinných olejů a speciálních pryskyřic.  Vylepšení směsi běhounu má pak pozitivní vliv na snížení hodnoty valivého odporu  a hlučnosti. Hlavně prvně jmenovaná veličina má ovlivňuje vlastnosti, které nejen motorista sleduje a to spotřebu pohonných hmot a zvýšení životnosti pneumatiky díky menšímu opotřebení  provozem.

GoodYear UltraGrip 9

GoodYear UltraGrip 9

Kvalitní směs není to jediné, co dává této pneumatice prim. Výrobce zde pracuje se dvěma charakteristickými technickými prvky. Velké množství hlubokých lamel a množství dlouhých navzájem se křížích drážek. Tento dezén je základem velmi propracovaného systému nazvaného GoodYear 3D-BIS (3D-Block Interlocking System). Tento inovativní systém mění charakteristiku běhounu podle povrchu, po kterém vozidlo jede. Na sněhu jsou lamely široce rozevřené a přináší tak dokonalý záběr, na asfaltu se naopak lamely uzavírají a přináší tak kompaktnost tolik nutnou pro zkrácení brzdné dráhy.

V čem GoodYear UltraGrip 9 vyniká?

V předchozím odstavci jsme zmínili nižší spotřebu paliva a delší životnost. To však nejsou jediné benefity. Mnoho z nás ocení díky nižšímu valivému odporu sníženou hlučnost. Špičkových výsledků dosahuje pneumatika také na ledu a na mokré vozovce. Brzdná dráha je o celé 4% kratší než u konkurence a zmínit musíme také skvělou ovladatelnost, jízdní stabilitu a komfort.

Firma GoodYear vložila do vývoje této pneumatiky velké naděje a snaha nepřišla vniveč. Výše zmíněné poznatky jsou výsledkem testu francouzského časopisu L'Argus, který probíhal pouze na sněhu. Těšíme se tak na testy, které budou probíhat  v suchém a mokrém zimním prostředí.

Pro koho jsou pneumatiky určeny?

Pokud jste přesvědčení, že tyto pneumatiky jsou pouze pro prémiové vozy střední a vyšší třídy tak se pletete. GoodYear nabízí UltraGrip 9 také pro 14", 15" a 16" palcové kola.  Pokud zvažujte na zimní sezónu nové zimní pneumatiky, GoodYear vám dává jednoznačnou odpověď.

Zdroj článku pneumatiky.cz

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner