Kia představila nový cee’d

Kia představila nový cee’d


Naše cenově dostupné auto je nyní vylepšené. Jsou zde některé vylepšení dávající jejich modelům sedmiletou záruku, Kia doposud preferovala jen pět let. Takže to není jen nějaká faceliftovaná verze jejich stávajícího cee’du, ale kompletně nový model sdílející platformu s nedávno uvedeným Hyundaiem i30.

Naneštěstí v průběhu následujících týdnů, nebude aktuálně v Detroitu, ale bude představen až na Ženevské motor sport akci v březnu. Takže vám zatím můžeme ukázat jen tento obrázek pětidveřového modelu, který nám byl zaslán výrobcem a půjde přímo do prodeje v Anglii až v červnu. Verze kombi vyjede v září, následováno mnohem více vzrušujícím pro cee’d (to je třídveřové kupé) někdy začátkem roku 2013.

Detaily jsou sice drobné, ale zjevné, aneb Peter Schreyer, hlavní šéf designér Kie a TG muž roku, se opět vyřádil. Oproti poslední verzi se jedná o ostřejší a mnohem více definovanou verzi, zvláště v oblasti masky. Více vyspěl jako rival s podobnými vozy Astrou a Fokusem.

Očekává se obvyklá řada Kia motorů – ještě se nešeptá o elektrickém pohonu nebo hybridech – pravděpodobně včetně 85g/km 1.1l CRDi jak je vidět v novém Riu. Je to ten nejekologičtější diesel na světě.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner