Jeremyho recenze na Seat Leon ST X-Perience, aneb jak naštvat celé Španělsko

Jeremyho recenze na Seat Leon ST X-Perience, aneb jak naštvat celé Španělsko

Tento článek není žádnou novinkou.  Jeremy testoval tento Seat Seat Leon ST X-Perience  již minulý rok. Protože jsme o tom tak nějak zapoměli napsat, je čas to napravit.

Jeremy Clarkson si v testu vůbec nebral servítky. Kritiku směroval nejen na Seat, ale také na celé Španělsko. Zkusíme citovat přesně co řekl:

Španělsko je stát, který se teprve nedávno přestal být zemí třetího světa. Není tedy důvod kupovat auta od lidí, kteří se ještě nedávno stříleli a zapichovali krávy.

Tisk ve Španělsku obratem Clarksona obvinil z rasismu. Ex moderátor Top Gear ale okamžitě kontroval a řekl:

Jsem velmi rád, že jsem mohl dělat recenzi na tento Seat. Jen mě to utvrdilo ve faktu, že tyto vozy jsou jen ztrátou času. Je to první recenze na tuto značku za mojí jednatřicetiletou novinářskou kariéru, a žádná další už nebude.

Co si Clarkson vlastně myslí o Seat Leon?

Ve své recenzi říká, že se jedná o levnou verzi Volkswagenu. Podobně se také vyjádřil o vozech Škoda. Škodou ale chválil, protože podle něj jsou Češi stejně jako Němci ve výrobě aut dobří, na rozdíl od španělských "rybářů". Přednost by dal naší Octavii Scout. Prý lépe vypadá a navíc je levnější.

Interiér Seat Leon

Interiér Seat Leon

Na závěr je potřeba dodat, že Seat Leon testoval i Chris Evans. Jeho recenze byla mnohem více pozitivní. Uvedl, že se jedná o bezpečný a ekonomický rodinný vůz s překvapivou ovladatelností.

Seat Leon X-Perience 2,0 TDI

Seat Leon X-Perience 2,0 TDI

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner