Jeremy Clarkson si o aféře falšování emisí automobilky Volkswagen myslí své

Jeremy Clarkson si o aféře falšování emisí automobilky Volkswagen myslí své

Aféru okolo automobilky Volkswagen, která namontovala do svých aut, i do dceřiných firem Škoda či Audi, jedenáct miliónů motorů se softwarem umožňujícím při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku, jste jistě zaznamenali. Pojďte si přečíst, co na tento humbuk říká bývalý moderátor Top Gearu Jeremy Clarkson. Právě on totiž skandál s falšováním emisních testů zlehčil a označil jej za nevinný švindl.

Na Twitteru motoristického novináře se před několika dny objevily dvě sdělení. V jednom si pochvaloval svůj nový Volkswagen Golf a v druhém dal světu jasně najevo, že ho vůbec nezajímá, kolik nebezpečných látek jeho auto vypouští do ovzduší. Dal tím najevo, že ho kauza s manipulováním motorových emisí vlastně vůbec nezajímá. Svůj názor pak dále rozvedl také ve svém sloupku v The Sunday Times.

Jeremy Clarkson, který připravuje novou motoristickou show pro Amazon, napsal o automobilce, že je to: „Dobře myšlený a neškodný švindl“. Podle moderátora by měli manažeři Volkswagenu přestat lomit rukama a potit se na tiskových konferencích a raději by měli přejít do ofenzívy. Clarkson tvrdí, že jde o podvod, který je srovnatelný s falšováním životopisů či parkováním na zakázaných místech. Stejně tak zpochybnil také ekologický dopad, a to tvrzením, že: „ Okolo 60% člověkem vytvořených emisí oxidů dusíku nepochází ze silniční dopravy a 40%, které ano produkují kamiony a autobusy“.

No, co člověk, to názor.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner