Jak vybrat správně alu kola

Jak vybrat správně alu kola

Přemýšlíte nad nákupem nových alu kol? Chcete vyměnit vaše staré plechové disky za nové hliníkové? V dnešním článku vám dáme několik dobrých důvodu, proč dále neváhat. Navíc přidáme i několik rad, jak se při výběru nespálit.

1. Štve vás přeplácet pneuservis? Nová kola tomu udělají přítrž. Každé další přezutí budete mít levnější a to se počítá!

2. Při jízdě cítíte, že se vám klepe volat? To opravdu není v pořádku. Zkuste si zkontrolovat stav vašich starých plechových disků a pravděpodobně zjistíte, odkud vítr vane. Nové "rovné" elektrony tento problém hravě vyřeší. Navíc je pravda, že hliníková kola jsou na tom s pevností o mnoho lépe než plechová. Přispívají tak znatelně k lepším jízdním vlastnostem vozu.

3. Kupujete nové auto a nechcete vyhazovat zbytečně za verzi ve vyšší výbavě, protože má alu kola? Kupte si je dodatečně na internetu. Proti autorizovaným prodejcům můžete ušetřit až 70% při zachování vzhledu i kvality.

4. Má vaše žena nebo přítelkyně narozeniny? Zapomeňte na předvídatelné dárky. Dary jako kabelka či boty už dávno nejsou v módě. Kupte jí nové elektrony!

5. Štve vás soused se svou nadupanou károu? Posuňte svůj bourák na další level s novými alu koly. Více koní sice nezískáte, ale zaručeně bude vaše auto lépe vypadat.

Alu kola mohou vylepšit jízdní vlastnosti

Alu kola mohou vylepšit jízdní vlastnosti

Vybíráme průměr

S velkou pravděpodobností budete volit mezi nejčastějšími průměry a to 15“, 16“ a 17“. Výběr správné velikosti rozhodně nepodceňte. Pokud sáhnete například po 18“ kolech, musíte počítat s tím, že budete potřebovat také nové pneu.

Před koupí budete potřebovat parametry ET a PCD

PCD znamená počet děr na roztečné kružnici a ET je zase vzdálenost podélné osy disku od dosedací plochy disku. Pokud tyto parametry neznáte, nebojte se poradit s prodejcem.

Vyhněte se nákupu hliníkových kol z bazaru

Při koupi nového auta je situace mnohem jednodušší. V současné době na plechové disky narazíte u nových vozů jen opravdu u nejnižších stupňů výbavy. Prodejce se vám může pokusit nabídnout alu kola, ale počítejte vždy s vyšší cenou. Originální sada od značkového výrobce nebude jistě levnější než 20.000,-.

Nákup nových kol nepatří mezi nejmenší investice, proto spousta řidičů často volí nákup v bazaru. Stejně jako při nákupu jakéhokoliv jiného zboží buďte obezřetní. Před koupí si vše zkontrolujte. Tak či tak doporučujeme vyhnout se nákupu bazarových kol.

Výběr a nákup nových alu kol

Pokud bude nakupovat online, volte eshopy s funkčním a intuitivním konfigurátorem elektronů. Chytřejší prodejci nabízejí rovnou možnost vizualizace, kdy vidíte výslednou podobu vašeho vozu rovnou s vybranými alu koly. Pro správné nalezení odpovídajícího modelu budete potřebovat znát:

  •  značku vašeho vozu
  •  model vozu
  •  rok výroby
  •  motorizaci

Dobře vybraná alu kola na autě nepřehlédnete

Nakonec vás čeká jen příjemná povinnost - vybrat si ty opravdu nej kola pro vašeho mazlíka. Některé eshopy k objednávce nabízejí bezpečnostní šrouby zdarma, není to ale pravidlo. Přejeme spokojený výběr!

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner