Jak na telefonování v autě, když v něm ještě nemáte Bluetooth?

Jak na telefonování v autě, když v něm ještě nemáte Bluetooth?

Bluetooth reproduktory a mikrofony neboli handsfree sady v autech jsou záležitostí teprve posledních několika let. V luxusních vozech se s nimi setkáváme již poměrně dlouho, v základních modelech se základní výbavou však teprve začínají. Telefonování v autě za držení mobilu v ruce není povoleno, obyčejný hlasitý odposlech na telefonu je vlivem rušivých zvuků okolí špatně slyšitelný. A Bluetooth sluchátko s mikrofonem stále na uchu? To také není výhra.

Zbývá však ještě elegantní řešení v podobě přenosných Bluetooth handsfree sad. Čím se liší od obyčejného hlasitého odposlechu v mobilu? V čem je jejich výhoda takové sady? Než se dostaneme k odpovědím na tyto otázky, poradíme vám, že na stránkách Letakomat.cz najdete akční nabídky na handsfree sady od většiny prodejců elektroniky.

Sada v jednom kuse

Přestože tomuto zařízení říkají výrobci sada, většinou jde o jeden kousek, často přenosný, na baterie. Označení „sada“ se používá proto, aby bylo jasné, že jde o reproduktor i mikrofon v jednom. Možná si právě říkáte, že reproduktor a mikrofon má i váš telefon, ale vězte, že v telefonu jsou v nesrovnatelně horší kvalitě a s mnohem nižší kapacitou výkonu.

Jde zejména o to, že handsfree sady mají technologii DSP neboli digitálního zpracování zvuku. DSP slouží zejména k potlačení okolního šumu, takže výsledný záznam vašeho hlasu a výsledná reprodukce hlasu toho, s kým telefonujete, jsou na mnohem vyšší úrovni, než kdybyste hovor realizovali jen skrze hlasitý odposlech nastavený v telefonu.

Hlasové ovládání

Další výhodou mnoha handsfree sad do auta je možnost ovládat je hlasem. Takže jen řeknete, komu chcete zavolat, a proces se rozjede sám. Vy proto nemusíte ztrácet pozornost, abyste vyťukali jméno volaného do nabídky kontaktů v telefonu. Nemusíte ani držet telefon u úst, aby vás slyšelo hlasové ovládání vašeho Androida nebo iPhonu. Vše je tak mnohem bezpečnější.

Přenositelnost

Handsfree sady do auta jsou malé a přenositelné, takže si je můžete brát s sebou i tehdy, když přecházíte mezi různými vozidly. Jestliže se do práce dopravujete vaším soukromým vozem a v práci pak řídíte třeba dodávku, handsfree sadu si prostě vezmete s sebou - vejde se totiž i do kapsy.

Šikovným prvkem na handsfree sadách je úchytové poutko, za které ji navléknete na stínítko (sluneční clonu). Sadu tak máte blízko hlavy, ale přitom nijak nepřekáží ani ve výhledu a ani v manipulaci se samotnou clonou.

letáku Alza si můžete pravidelně prohlédnout slevy právě na přenosné handsfree sady do aut, a to jak osobních, tak i nákladních. Díky akcím si sadu můžete pořídit velmi výhodně.

Dlouhá výdrž baterie

Vzhledem k velké kapacitě vydrží handsfree sada i 20 a více hodin hovoru, pohotovostní doba je přitom krásných 1 000 hodin, a to opravdu není málo. Indikátor stavu baterie včas naznačí, kdy je potřeba dobít, což zvládnete také v autě, pokud si pořídíte redukci na USB.

Vícečetné párování

Handsfree sady do aut se spárují s vaším telefonem díky Bluetooth technologii ve verzi 2.1. To je Bluetooth spojení, kterým disponují i starší modely telefonů, včetně tlačítkových. Rozhodně tedy nebude potřeba si kvůli handsfree kupovat nový telefon.

Pokaždé, když sednete do auta, ve kterém jste handsfree nechali, spojení se mezi handsfree a vaší telefonem naváže samo, automaticky (napoprvé musíte spárovat vy sami). A úžasnou vychytávkou je i možnost párování se dvěma mobily najednou.

Takže když používáte vůz jako rodinný a řídíte jej na střídačku vy a vaše partnerka nebo partner, handsfree sada bude automaticky komunikovat s oběma telefony. Není proto nutné, abyste měli každý své handsfree, jelikož si krásně vystačíte s jedním.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner