I vaše auto si zaslouží prvotřídní vybavení

I vaše auto si zaslouží prvotřídní vybavení

Zima je tady, což je obvykle jedno z nejrizikovějších období, jaké vás vůbec může na cestách potkat. Nejenom, že hrozí zvýšené riziko nehody či nepředvídatelné situace, ale jízda ve studeném autě nemusí být nic příjemného. Přesto ale nemusíte nutně sedět na vašich špinavých, roztrhaných a nekvalitních sedačkách, jelikož ty můžete nahradit novými. Tedy nikoliv sedačkami, ale pouze jejich potahem. Pokud nejste spokojeni s aktuálním stavem, neváhejte a kupte si autopotahy ať už pouze na přední sedadla, nebo i na celé auto. Již při první jízdě jasně oceníte, že se vám sedí mnohem lépe a pohodlněji. Navíc bude interiér vozu mnohem lépe vypadat.

Autopotahy

Autopotahy

 Myslete i na svou bezpečnost

Pohodlí není to jediné, jelikož během jízdy je třeba myslet i na vaši bezpečnost. Právě v zimě vás může čekat na vozovkách mokro, led, uježděný sníh, nebo kašovitá sněhová hmota. Stejně tak i led či sněhové jazyky. V takových případech je vhodné mít dobré zimní pneumatiky, vhodné na zledovatělý terén. Díky nim nejenom zlepšíte celkovou ovladatelnost vašeho vozu, ale stejně tak zajistíte mnohem lepší záběr, nebo kratší brzdnou dráhu. To vše díky přednostem, jako je:

  • Speciální dezén
  • Měkčí směs
  • Speciální tvar drážek
  • Pevné a kvalitní lamely

Brzdy využijete více, než kdy jindy

Stejně tak se ale připravte i na to, že neočekávané brzdění nebude během zimní sezony ničím ojedinělým. A to platí nejenom pro vás, tedy pro majitele osobního vozu, ale i pro řidiče kamionů. Právě ti by měli důkladně zkontrolovat stav brzdného systému, popřípadě vyměnit brzdové válce. Ty lze nakoupit třeba v eshopu tirshop.sk. Je jasné, že v případě nedobrzdění osobního vozu může být výsledkem pouze pomačkaný plech. Pokud však nedobrzdí mnohatunový kolos, mohou být následky mnohem horší. Nehledě na to, že i pojišťovna může odmítnout platit, jelikož vše bylo způsobeno technickým stavem vozu.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner