Ford Mustang: hodně výkonu za málo peněz

Ford Mustang: hodně výkonu za málo peněz

Ford Mustang snad ani nějak výrazně představovat nemusíme. Zná ho nejen každý automobilový nadšenec, ale také každý kluk. Je to americká legenda, která se vyznačuje silným motorem pod kapotou a nádhernými tvary karoserie. Cesta na vrchol ale možná nebyla taková, jak jste si až do teď mysleli.

Cíl byl jasný

Pokud se dostaneme na úplný počátek historie této legendy, tak tam bude stát muž jménem Lee Iaccoca. V hlavě se mu zrodila myšlenka, na základě které by mohl nabízet výkonné vozy mladým lidem. Není to totiž nic snadného. Mladí lidé nemají dostatek peněz na drahé automobily, ale mají velkou zálibu v silných vozech a v aktivitách s nimi spojených. Bylo tedy potřeba zkonstruovat vůz, který bude možné prodávat levně, ale stále na něm profitovat.

Úspěch přinesla až čtyřdveřová verze

Podařilo se splnit všechny kroky tohoto receptu na úspěch a v roce 1962 sjel z výrobní linky Mustang I. Uvnitř bylo místo pouze pro dva lidi a pod kapotou se nacházel čtyřválcový motor. Tato verze je dnes velice ojedinělá a takový Ford Mustang na prodej je nesmírně ceněný. Očekávaný úspěch na trhu se ale neudál. Neúspěchem se ve Fordu nenechali demotivovat. Vrátili se k rýsovacím prknům a v dubnu 1964 byl představen Mustang ve čtyřdveřové verzi. Tohle už bylo něco úplně jiného a hned první den bylo objednáno téměř 22 000 kusů.

42030-ford-mustang-kabrio

Doby se mění, ale Ford Mustang zůstává

Automobilový svět se od 70. let dost změnil, ale oblíbenost Mustangů nikoliv. I proto je v dnešní době po těchto vozech velká poptávka a vy si jeden z nich můžete zakoupit třeba na Veteran-prodej.cz. Během let vývoje musel odpovídat na trendy a požadavky, ale základní rysy si Ford Mustang uchoval až do dnešního dne. Základními rysy myslíme to, co si při představě Mustangu vybavíte jako první. Burácivý zvuk, široký sebevědomý postoj a agresivní vzezření. Můžeme jen doufat, že tento “muscle car” budeme vídat na silnicích co nejdéle a nezničí jej emisní limity či jiná nařízení.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner