Dopřejte svému automobilu tu nejkvalitnější péči

Dopřejte svému automobilu tu nejkvalitnější péči

Automobil pro mnohé z nás představuje skutečně nedílnou část života. V dnešní době se bez něj prakticky již neobejdete, protože se nějak musíte dopravit do práce, na nákup nebo na návštěvu za rodinou. Velké oblibě běžných zákazníků se stále těší vozy s dieselovým vznětovým motorem, které přinášejí uživateli řadu benefitů. Zároveň je ale také třeba dbát na jejich údržbu a dodržování emisních norem, které se v poslední době stávají velice ožehavým tématem napříč společností. Jak tedy ze svého vznětového motoru vytvořit takový, který bude všechny nové podmínky splňovat?

Jak splnit nové emisní normy?

  • koupí nového vozu
  • vylepšením stávajícího vozidla

Koupě nového vozidla dokáže všechny problémy vyřešit. Bohužel se ale nové vozy cenově pohybují v úplně jiných sférách, než si běžný člověk může dovolit. Nové emisní normy by tedy sice splnil, ale už by mu nezbývali peníze na nic jiného. Možná by se dokonce musel zadlužit, což se v dnešní době skutečně příliš nedoporučuje.

Pokud tedy nemáte dostatek volných peněz na rozhazování, můžete splnit normy koupí jedné jediné položky, která vaše vozidlo upraví dle stanovených pravidel. Filtr pevných částic DPF pracuje s více než 80% efektivitou a za určitých podmínek dokážete klidně dosáhnout i 100 %. Jeho význam je tedy nezměrný. Na trhu se vyskytují dvě verze. Filtr je buď otevřený, nebo uzavřený. Záleží pak pouze na vašem vlastním uvážení, jakou emisní normu hodláte splnit.

I filtr vyžaduje určitou dávku péče

V dutinách filtrů se zachycují pevné částice, díky čemuž se vám podaří splnit emisní normy. Po určité době se ovšem kanálky zcela zanesou a je třeba přistoupit k čištění DPF filtru. Do toho se rozhodně nepouštějte sami, protože by se vaše úsilí mohlo naprosto minout účinkem. Vyplatí se svěřit své vozidlo do rukou specializované firmy, která se již o všechno ostatní postará.

Kurz dnešní doby je nastaven směrem k ekologickému způsobu života. Ani automobilový průmysl tento trend neminul a proto se dobré znát možnosti, pomocí kterých se vám podaří jít s proudem. V tomto ohledu se to rozhodně vyplatí.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner