Dacia překvapí nejen skvělým poměrem ceny a kvality

Dacia překvapí nejen skvělým poměrem ceny a kvality

O vozech automobilky Dacia to již bylo napsáno hodně. My se však v dnešním článku pokusíme zjistit, v čem tkví úspěch posledních let této Rumunské značky. Proč a jak se s z tohoto "ošklivého káčátka" stala úspěšná automobilka? Jaké jsou vlastně její modely a kdo po nich sáhne? Ti znalejší již tuší, že neopomeneme zmínit Dacii Duster a Dacii Logan, zmíníme však  také  modely Lodgy a Sandero.

Klíčem k úspěchu je Renault

Pokud se pozastavujete nad otázkou, proč většina dealerů nabízejících Dacii má své nabídce také značku Renault, jste blízko k odpovědi. Renaultem v Dacii vše stojí a padá. Již v roce 1966, což je mimochodem datum vzniku značky Dacia, byla podepsána licenční dohoda s Renaultem. Dacia tak vyrábí licenčně vozy této francouzské automobilky pod svou vlajkou. Vše však nabírá na obrátkách až v roce 1999, kdy Renault Dacii kupuje a celou značku od základu modernizuje. Vlajkovou lodí se stává v roce 2004 model Logan, který nastupuje brzy v dalších modifikacích - pickup, van, kombi. V roce 2010 vrhá Dacie na trh svůj model Sandero a o rok později již chlubí produkcí celkem 340 tisíc vozů ročně. Rostoucí poptávka otevírá nové továrny v Maroku. V posledních letech přichází úspěšné modely Lodgy a Dokker Van.

Dacia Duster

Duster vtrhl na trh s neomalenou drzostí. Nejen že nabídl nejnižší cenu v kategorii pětidveřových SUV s pohonem 4x4, ale zahanbil svou adaptibilitou v terénu nejednoho konkurenta renomovaných značek. Dacia zde opravu nabízí za skvělých podmínek vůz, se kterým se nemusíte bát do těžších podmínek. V roce 2013 prodělal Duster modernizaci. K výraznějším změnám došlo na přídi, kde čelní maska dostala agresivnější vzhled. Novinky najdete v interiéru vozu.

Dacia Duster

Dacia Duster

Dacia Lodgy je opravdu velké rodinné auto

Rodiny s dětmi naopak ocení vlastnosti modelu Lodgy. Kromě tradičně nejnižší ceny na trhu nabídne přepravu až sedmi osob a opravdu hodně velký zavazadlový prostor. Počítat musíte ale s levnější vzezřením v interiérů a nepříliš velkými dynamický vlastnostmi jízdy. Holt závodní automobil to nebude.

Dacia Lodgy

Dacia Lodgy

Logan MCV, kombi za skvělou cenu

Pokud se poohlížíte po novém prostorném voze a vaší jednoznačnou prioritou je cena, jste na správné adrese. Logan MCV nabídne v zavazadlovém prostoru celých 573 litrů a nemusíte se s ní bát i na méně udržované komunikace. Nevýhodu opět čekejte v jednoduchosti dílenského zpracování interiéru a nízké dynamiky motorizace.

Dacia Logan MCV

Dacia Logan MCV

Prodej vozů Dacia v Praze

Pokud přemýšlíte o koupi vozu této Rumunské značky a jste z Prahy nebo středních Čech, zkuste navštívit Renault Praha na Zličíně. Vozy si zde můžete nejen prohlédnout, ale samozřejmě i objednat předváděcí jízdu.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner