Čtyři věci, které jste možná nevěděli o Jeremy Clarksonovi z Top Gearu

Čtyři věci, které jste možná nevěděli o Jeremy Clarksonovi z Top Gearu

Jeremy Clarkson, který byl do nedávna hlaví tváří britského pořadu Top Gear, se do podvědomí veřejnosti dostal v roce 1988 právě díky motoristické show.

Jeremy je rozvedený, fandí Chelsea FC, nenávidí mouchy, karavany a taky vegetariány. Možná je ale několik věcí, které jste o něm nevěděli.

Dosáhl severního pólu v automobilu

V upravené Toyotě Hilux dosáhl severního magnetického pólu, a to jako první. Porazil i dalšího moderátora z Top Gearu Richarda Hammonda, který se o to stejné pokusil s psím spřežením.

Slávu má v krvi

Jeho praprapradědeček John Kilner vynalezl skleněnou nádobu se silikonovým těsněním uzávěru, takzvanou Kilnerovu sklenici. Jeho nevlastní otec byl vyznamenán Viktoriiným křížem za statečnost v operaci Market Garden, která proběhla v druhé světové válce. Byla to největší výsadková operace v dějinách.

Hromadná doprava? Nikdy

Údajně nikdy nejel hromadnou dopravou, které se doslova štítí a o dopravácích má své vlastní mínění. Avšak na veřejnost prosákla informace, že ji využil v osmi letech :-).

Zničil už „pár“ aut

Rychlou a riskantní jízdu má Jeremy v krvi a nevyhýbají se mu ani dopravní nehody. Za svůj život zničil dvacet aut, a to ne ledajakých. Bylo to například Lamborghini Gallaro Spyder nebo Mercedes-Benz SLK55 AMG.

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner