Čtyři jednoduché kroky a autovrak máte z krku

Čtyři jednoduché kroky a autovrak máte z krku

Pokud se chcete zbavit nepojízdného auta, je pár věcí, které byste měli vědět, a které budete potřebovat zařídit.

Zvolte si správnou provozovnu

Na našem území je kolem 450 zařízení, které se na výkup autovraků specializují a mají k této činnosti oprávnění. V Praze a okolí je to například autovrakoviště škoda, ale pokud nebydlíte v našem hlavním městě, a hledáte podobné zařízení, můžete se podívat na stránky Ministerstva životního prostředí. Právě zde se nachází aktualizovaný seznam, který jednoduše vyfiltrujete podle místa svého bydliště. Je velmi důležité, abyste své auto odevzdali do zařízení s platným oprávněním, jinak totiž riskujete pokutu. Což se vám u autovrakoviště škoda Praha stát nemůže.

Nezapomeňte na doklady

Při předání autovraku budete potřebovat potřebné doklady, a tím je platný občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti a originál velkého technického průkazu. Plnou moc k likvidaci vozidla si nachystejte, pokud nejste jeho majitelem. Jestliže jste se rozhodli zbavit starého nepojízdného auta po pozůstalosti, potřebujete rozhodnutí o dědictví.

Nechejte si vystavit potvrzení

Po předání vozu musíte na autovrakovišti obdržet potvrzení o ekologické likvidaci, jinak nemůžete nechat vůz vyřadit z Centrálního registru vozidel. Toto potvrzení by vám mělo být vystaveno bezplatně a jeho podmínkou je shoda údajů v technickém průkaze s identifikačními čísly vozidla. Další podmínkou k bezplatnému vystavení dokladu je také fakt, že automobilu nechybí důležité součásti – kompletní karoserie a motor. Jinak vám může být účtován poplatek dle platného ceníku provozovny.

Navštivte dopravní odbor

Posledním krokem v likvidaci vašeho bývalého pojízdného „miláčka“ je návštěva dopravního odboru na příslušném obecním úřadě s rozšířenou působností, kde ho trvale vyřadíte z registru vozidel.  K tomuto kroku potřebujete občanský průkaz, techničák a onen doklad o ekologické likvidaci. Zde musíte odevzdat osvědčení o registraci a tabulky s registrační značkou. Váš požadavek je po vyplnění žádosti ve většině případů vyřízen na počkání. Po udělení záznamu do technického průkazu o výmazu z registru pro vás celý „problém“ končí.

Autovrakoviště škoda Praha nabízí velký sortiment autodílů

Jestliže jste z Prahy a okolí, obraťte se na autovrakoviště a autodílny škoda Praha – Titancar Škoda servis s. r. o, který se již 20 let specializuje na prodej náhradních dílů pro všechny modely vozů Škoda. Tato společnost dále provozuje autopůjčovnu a autoservis. Titancar Škoda najdete v Brandýse nad Labem, takže pouhých 28 km od Prahy.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner