Alu kola vám v zimním období zjednoduší život

Alu kola vám v zimním období zjednoduší život

Zimní období se blíží a s ním i spojené nutné přezutí vašeho vozu. Mnozí majitelé motorových vozidel přemýšlejí nad tím, zda se vyplatí koupit klasické plechové disky, nebo investovat do hliníkových. Někteří řidiči si stále myslí, že jsou alu kola pouze drahá ozdoba, avšak není tomu tak. Nejenže hliníkové disky dobře vypadají, ale mají také v porovnání s plechovými celou řadu výhod, na které se v dnešním článku podíváme.

Skvělý design a navíc mnoho výhod

Je sice pravda, že alu kola mají o něco větší pořizovací cenu, avšak již dávno neplatí, že by to byl oproti klasickým plechovým diskům tak velký rozdíl. A vzhledem k výhodám, které s sebou alu disky přinášejí, se investice vyplatí. Opravdu viditelný rozdíl je v samotném designu vozu, který vypadá s těmito typy kol mnohem lépe. To ovšem není jediná přednost, pochlubit se totiž mohou i vysokou pevností, a tím pádem lepšími jízdními vlastnostmi automobilu, které na silnici lépe sedí. Což oceníte v zimním období dvojnásob.

V zimě jsou navíc silnice upravovány kamenitým i chemickým posypem, a právě jezdění v těchto podmínkách způsobuje silný nános sněhu, bláta i chemie a nalepení na spodní plochu automobilu. Pokud nejste zrovna majiteli garáže, měli byste každé ráno, než vyjedete rozbít zmrzlý sníh z kol, z disků a i z blatníků. Pokud tuto činnost zanedbáte, může dojít k nevyvážení kol, což se projevuje jako chvění volantu během jízdy. Kromě toho, že riskujete svůj život, dochází také k opotřebení rotačních částí na vozidle. A právě tato situace se vám s alu koly nestane. Právě ony jsou v zimních měsících, díky své povrchové úpravě, přizpůsobeny agresivním podmínkám. Jejich designový a přitom jednoduchý vzhled zabraňuje ukládání namrzlého sněhu a disky jsou také odolné vůči nárazům při najetí na nerovnost silnice.

Aluapneu nabízí široký výběr hlinkových disků

Jestliže jste se rozhodli pro koupi a použití hliníkových disků, měli byste vždy navštívit odbornou prodejnu. K takovýmto specialistům patří i aluapneu.cz, kde alu kola koupíte za jednu z nejnižších cen u nás a ještě v pohodlí vašeho domova. Široké portfolio zboží nabízí až 1500 designových kol skladem. Navíc při nákupu získáte zdarma příslušenství, jako jsou kovové šrouby, matice, středící kroužky a chromované ventilky. Na jejich e-shopu lehce nakoupíte ty pravé kola pro váš vůz, a pokud si nebudete vědět rady, jejich specialisti vám rádi poradí.

Dejte svému vozu nový kabát a zároveň si v zimním období zjednodušte život! S alu disky bude ježdění v mrazivých měsících jen radost.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner